( 0. امتیاز از 0 )

مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه قم تأکید کرد: از ویژگی های شخصیت آیت الله خسروشاهی می توان به اعتقاد و عشق به ولایت فقیه و تبعیت از مقام معظم رهبری و همچنین اخلاص، زهد، تواضع و شهرت گریزی اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی، مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه قم، عصر یکشنبه 8 اسفندماه در وبینار «مرد میدان تقریب» که به مناسبت بزرگداشت دومین سالگرد رحلت آیت الله سید هادی خسروشاهی از سوی معاونت ایران مجمع تقریب برگزار شد،  به 10 بعد از شخصیت آیت الله خسروشاهی پرداخت و گفت: پژوهش و نگارش خستگی ناپذیر – که از ابتدای جوانی نگارش را آغاز کرد و نزدیک 200 اثر حاصل پژوهش های اوست – حضور بین المللی در عرصه های جهانی و نوشتن کتاب هایی در زمینه مسیحیت و گفتگوی ادیان، زبان آموزی و تسلط بر زبان عربی و انگلیسی و ترجمه کتب انگلیسی به فارسی از ویژگی های شخصیت مرحوم خسروشاهی بود.
 
وی به دیگر ویژگی های ایشان پرداخت و گفت: ورود در سازمان های حاکمیت نظام جمهوری اسلامی و استفاده از امکانات و ظرفیت این سازمان ها جهت انجام رسالت دینی، نشر معارف اسلام و مکتب اهل بیت (ع) در دنیا، (ضمن اعتقاد به تقریب، معارف مکتب اهل بیت را اهتمام ورزید)، داشتن تفکر سیاسی و اسلام انقلابی و نوشتن کتاب هایی درباره سید جمال الدین اسد آبادی، شهید نواب صفوی، نهضت فلسطین و ...، اعتقاد جدی به تقریب مذاهب اسلامی و تلاش عملی در همین زمینه نیز از دیگر ویژگی های مرحوم خسروشاهی بود.
 
حجت الاسلام زمانی ادامه داد: از دیگر ویژگی های شخصیت آیت الله خسروشاهی نیز می توان به ابداع و ابتکار عمل و تأسیس موسسه فرهنگی و کتابخانه بزرگی در قم، اعتقاد به ولایت فقیه و عشق و تبعیت از مقام معظم رهبری و در نهایت اخلاص، زهد، تواضع و شهرت گریزی اشاره کرد.
 
وی در پایان اظهار کرد: آیت الله خسروشاهی به دلیل همین زهد و تواضع گمنام مانده و نه تنها دانشگاهیان بلکه بسیاری از حوزویان نیز ایشان را نمی شناسند. لذا امیدواریم جامعه بتواند از مجموعه تألیفات گرانبهای ایشان استفاده کند و مراکز حوزوی به ویژه مجمع تقریب در نشر اندیشه های ایشان در کل جامعه نقش خود را ایفا کنند.

به مطلب امتیاز دهید :
( 0. امتیاز از 0 )
تعداد نظرات : 0 نظر

ارسال نظر

Change the CAPTCHA code
قوانین ارسال نظر