( 0. امتیاز از 0 )

محمدحسن زورق با اشاره به ابعاد شخصیتی آیت‌الله خسروشاهی بیان کرد: حضرت آیت‌الله خسروشاهی از ریشه‌های ساقه‌ساز درخت ظهور در عصر ما بودند و از طلایه‌دارن ظهور هستند. تمام کوشش‌هایی که ایشان نموده‌اند، در جهت بازآفرینی واقعیت امت پیامبر اکرم(ص) و زمینه‌سازی برای ظهور قائم آل محمد(عج) بوده است و برای به ثمر نشستن این درخت مجاهدت می‌کرد.

به گزارش ایکنا، وبینار بزرگداشت سالگرد آیت‌الله سیدهادی خسروشاهی، امروز، ۲۳ اسفندماه، با پیام آیت‌الله گرامی و با حضور وبیناری آیت‌الله مبلغی، نماینده خبرگان رهبری، حجج اسلام مختاری و شیخ حسون از اساتید و فضلای حوزه و جمعی از اساتید دانشگاه در خبرگزاری ایکنا به صورت وبیناری برگزار شد. در ادامه متن سخنان محمدحسن زورق، استاد دانشگاه و عضو اسبق شورای عالی انقلاب فرهنگی، را می‌خوانید؛

اولین سالگرد رحلت عالم ربانی آیت‌الله سیدهادی خسروشاهی است. غیبت و ظهور امام و امامت در تاریخ دو درخت هستند. درخت تمثیلی از فرایندهای تاریخی است که دارای ریشه، ساقه، شاخه و میوه است. ریشه درخت غیبت، غربت امام در جامعه‌ای است که به نام اسلام تشکیل شده است. بذر غیبت امام را در تاریخ، نومسلمانان قریش بعد از فتح مکه با همکاری برخی از اصحاب پیامبر(ص) در سقیفه در جلگه تاریخ کاشتند. ساقه این درخت بعدها ستیزش حکام جور با امامت بود. همه کسانی که از آن روز تا امروز با امامت کینه‌توزی می‌کنند جزو یاخته‌های ساقه درخت غیبت هستند. شاخه‌های این درخت شهادت پی در پی امامان اسلام تا امام حسن عسکری(ع) و یاران آنها در طول تاریخ بوده است. میوه این درخت جاهلیت جدید و سلطه سکولاریزم و امپریالیزم بر روزی کره زمین است.

اما درخت ظهور؛ ظهور نیز یک درخت در تاریخ است و ریشه این درخت تمام مدافعان امامت در طول تاریخ هستند. طلایه‌دارانی که کوشیدند امامت را از غربت خارج سازند و مسلمانان را به خودآگاهی و خداآگاهی برساندد و از آنان یک بافت زنده و پویا به وجود آوردند و کوشیدند به بازآفرینی امت پیامبر اکرم(ص) بکوشند. اینها ریشه‌های درخت ظهور و طلایه‌داران قیام قائم آل محمد هستند. ساقه درخت ظهور، نهضت‌های حق‌طلبانه‌ای هستند که امروز در ظرف جغرافیایی تمدن اسلامی به وجود آمدند؛ آن هم با رهبرانی نظیر امام خمینی، مقام معظم رهبری و در مراحل بعد سیدحسن نصرالله در لبنان، سیدعبدالملک حوثی در یمن و شیخ زکزاکی در نیجریه و کسان دیگری از این قبیل و قبیله.

شاخه‌های درخت ظهور همه حرکت‌های بیداری‌بخش و آزادی‌خواهی هستند که در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای شناخت و احیای اسلام ناب محمدی شکل گرفته‌اند. میوه درخت ظهور قیام قائم آل محمد و ایجاد جامعه جهانی تراز قرآن خواهد بود. یعنی دنیای بی‌فقیر، زمین بی‌کویر و جهان بی‌اسیر.

حضرت آیت‌الله خسروشاهی از ریشه‌های ساقه‌ساز درخت ظهور در عصر ما بودند و هستند. آیت‌الله سیدهادی خسروشاهی از طلایه‌دارن ظهور هستند و تمام کوشش‌هایی که نموده‌اند در جهت بازآفرینی واقعیت امت پیامبر اکرم(ص) و زمینه‌سازی برای ظهور قائم آل محمد بوده است و برای به ثمر نشستن این درخت، مجاهدت می‌کرد.

او اگر در راه تقریب قدم زد و برای معرفی اسلام ناب محمدی و پیشگامان بیداری اسلامی قلم زد و اگر کتاب نوشت و اگر در مجلات معتبر اسلامی نظیر مکتب اسلام مقاله نوشت، اگر انتشارات رسالت را در پیش از انقلاب اسلامی در قم پایه‌گذاری کرد و با اخوان المسلمین ارتباط برقرار کرد، اگر به دارالتقریب اسلامی مراجعه داشت و اگر با علمای اهل جماعت مکاتبه داشت و اگر با اخوان الملسمین مرابطه داشت، تمام این تلاش‌ها برای احیای امت پیامبر(ص) و تقویت درخت امامت در تاریخ بود. او می‌کوشید امامت را از غربت درآورد و اسلام ناب محمدی را به جامعه و مخصوصاً به نسل جوان معرفی کند.

من از سال ۱۳۵۵ یعنی ۴۵ سال پیش استاد خسروشاهی را می‌شناختم و به ایشان ارادت داشتم و دارم. اولین کتاب من در آن سال به لطف ایشان منتشر شد. بارها در طول این سال‌ها ایشان را زیارت کردم مخصوصاً در سال‌های اخیر در دفتر نشر فرهنگ اسلامی در جلسات هیئت علمی که داشتیم و از ایشان دعوت می‌کردیم با کمال روی باز و شادمانی می‌پذیرفتند و با بزرگواری ما را مورد محبت خود قرار می‌دادند. ما از نخل بلند اخلاص و ایمان ایشان شهد شیرین فضیلت و تقوا را چشیده‌ایم.

کرونا اساتید و عزیزان و دوستان گرانقدری را از ما گرفت که در رأس همه آنها حضرت آیت‌الله سیدهادی خسروشاهی بودند. از دیگر دوستان اگر بخواهم یاد کنم، باید از جناب مهندس حسین شیخ الاسلام نام ببرم که او نیز از طلایه‌داران ظهور بود. آقای دکتر میرمحمدی نیز که با ایشان انس زیادی داشتیم، از جمله این افراد بود و یاد همه اینها گرامی و راهشان پر رهرو باد.

پیامبر اسلام(ص) درخت ظهور را با امامت خود در مدینه در تاریخ کاشتند و درخت غیبت را ابوسفیان با ایجاد حزب مخفی و سکولار اموی در تاریخ به وجود آورد. میوه درخت سفیانی و درخت غیبت جاهلیت جدید بود و هست و میوه درخت ظهور و درخت امامت و درخت امت رسول الله(ص) ظهور قائم آل محمد است. هر کسی باید ببیند زیر سایه چه درختی نشسته است و آرزومند چیدن چه میوه‌ای از کدامین درخت است.

به مطلب امتیاز دهید :
( 0. امتیاز از 0 )
تعداد نظرات : 0 نظر

ارسال نظر

Change the CAPTCHA code
قوانین ارسال نظر