( 0. امتیاز از 0 )

با کمال تأسف و تأثر خبر رحلت عالم جلیل القدر؛ محقق نستوه، اندیشمند متعهد و مورخ نامدار حضرت استاد حاج سید هادی خسرو شاهی رضوان الله علیه فرزند برومند حضرت آیت الله حاج سید مرتضی خسروشاهی طاب ثراه را دریافت کردم. این عالم بزرگ در طول عمر پر برکت خویش...

متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم.
إنّا لِلّه و إنّا إلیه راجعون
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَهِ

با کمال تأسف و تأثر خبر رحلت عالم جلیل القدر؛ محقق نستوه، اندیشمند متعهد و مورخ نامدار حضرت استاد حاج سید هادی خسرو شاهی رضوان الله علیه فرزند برومند حضرت آیت الله حاج سید مرتضی خسروشاهی طاب ثراه را دریافت کردم. این عالم بزرگ در طول عمر پر برکت خویش در راه پاسداری از اندیشه و فرهنگ اسلامی که با تحقیق و تألیف آثار ارزشمند و ارتباط مستمر با مجامع فرهنگی و مطبوعات جهان اسلام توام بود، تلاشی کم‌نظیر داشته که تألیف بالغ بر ۸۰ جلد کتاب تنها بخشی از آثار این اندیشمند فرهیخته است.
ایشان از مفاخر علمای آذری؛ صاحب آثار ماندگار در علوم و فنون متعدد، دارای نقشی خطیر در معرفی اسلام و مکتب مترقی جعفری؛ بویژه گفتمان اسلام و مسیحیت بود. بیان و بنان این سید والامقام در عمر مبارک و سرشار از خدمتشان در خدمت اسلام و مسلمین بود. سخت کوشی، مجاهدت علمی و فرهنگی و طهارت نفس ایشان در خور تأسی و الگوگیری برای طلاب و فضلای جوان حوزه است.
اینجانب این مصیبت مولمه را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر “عجل الله تعالی فرجه الشریف”؛ مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز، مراجع عظام تقلید، حوزه های علمیه، بیت مکرم خسروشاهی، علمای اعلام و مردم غیور آذربایجان صمیمانه تسلیت می گویم و حشر و نشر با اجداد طاهرین و برخورداری از شفاعت ناجیه صدیقه طاهره سلام الله علیها را برای ایشان از ساحت ایزد منان خواهانم.
سید محمدعلی آل هاشم
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی

و امام جمعه تبریز

به مطلب امتیاز دهید :
( 0. امتیاز از 0 )
تعداد نظرات : 0 نظر

ارسال نظر

Change the CAPTCHA code
قوانین ارسال نظر