( 0. امتیاز از 0 )

این روزها در پی انتشار بیماری مسری و مرموز کرونا کشور ما و بعضی ممالک دیگر با شرایط سخت و دردناکی مواجه هستند. بیماری‌ای که عده‌ی زیادی از هم‌وطنان عزیز ما و مردم کشورهای دیگر را به کام مرگ کشانده است. سید عزیز ما آیت الله سید هادی خسروشاهی هم از جمله افرادی بود که قربانی این بیماری شد.

بسم الله الرحمن الرحیم
"كُلُّ نَفْسٍ ذائِقَةُ الْمَوْتِ وَ نَبْلُوكُمْ بِالشَّرِّ وَ الْخَیْرِ فِتْنَةً وَ إِلَیْنا تُرْجَعُون "
صدق الله العلی العظیم
این روزها در پی انتشار بیماری مسری و مرموز کرونا کشور ما و بعضی ممالک دیگر با شرایط سخت و دردناکی مواجه هستند.
بیماری‌ای که عده‌ی زیادی از هم‌وطنان عزیز ما و مردم کشورهای دیگر را به کام مرگ کشانده است. سید عزیز ما آیت الله سید هادی خسروشاهی هم از جمله افرادی بود که قربانی این بیماری شد.
او بخش عظیمی از زندگی خود را در شهر حرم اهل بیت ـ علیهم‌السلام ـ قم سپری کرد و در محضر اساتید عظام و فقهای بزرگوار، چندان به تحصیل علوم و معارف پرداخت که خداوند به او توفیق داد به غایت تحصیل خویش، و مرتبه‌ی اجتهاد نائل گردد؛ لذا به استنباط خویش عمل می‌نمود.
او از ابتدا با تلاش و پشتکار و نشاط در زمینه‌های مختلف فرهنگی، فکری و سیاسی فعالیت کرد و هر کسی که در مقاطع مختلف زندگی با او همراه بوده است، اکنون جای خالی او را احساس می‌کند.
خداوند متعال ایشان را مشمول رحمت واسعه خود گرداند و در بهشت گسترده خود جای دهد.
ما معتقدیم انتشار چنین امراض کشنده‌ای، علاوه بر دلایل مادی، از مصادیق ابتلائاتی است که بندگان در نتیجه‌ی دوری از دستورات الهی در زندگی عملی‌شان به آن گرفتار می‌شوند؛ اما در عین حال این امر مسئولیتی مشترک بر عهده‌ی مسئولین و مردم قرار می‌دهد که به اختصار چنین است:
اولا: مسئولان ذیربط باید تمام وظایف خود را در راستای اقدامات جدی برای مبارزه با انتشار این بیماری مسری و برطرف نمودن پیامدهای آن با استفاده از ابزارهای مختلف به انجام برسانند.
هم‌چنین مردم را از خطرات واقعی آگاه سازند و با صداقت و شفافیت درباره‌ی آن سخن بگویند.
ثانیا: هموطنان آگاه باشند که اهمال در برخود با این بیماری خطرناک بوده و لازم است به توصیه‌های بهداشتی و پزشکی عمل نموده و بی‌تفاوت از آن نگذرند زیرا زیان آن یا به خودشان می‌رسد یا باعث مشکلات و بیماری برای دیگران می‌شود.
در پایان؛ از تمام کسانی که در سوگ آن فقید سفرکرده (که فقدان و تدفینش همگان را متاثر نمود) ابراز همدردی کردند ممنون و سپاس‌گزاریم.
خداوند او را غریق رحمت و مغفرت خود قرار دهد و با اجداد طاهرینش، محمد و آل محمد علیهم السلام، محشور کند.
دفتر حضرت آیت الله العظمی روحانی دام ظله

به مطلب امتیاز دهید :
( 0. امتیاز از 0 )
تعداد نظرات : 0 نظر

ارسال نظر

Change the CAPTCHA code
قوانین ارسال نظر