( 0. امتیاز از 0 )

به‌مناسبت سالروز رحلت مرحوم استاد سیدهادی خسروشاهی جهت شناخت و آشنایی بیشتر با شخصیت علمی و اجتماعی وی، برخی از خصوصیت‌ها و ویژگی‌های آن‌مرحوم از زبان و قلم آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی که از پیام تسلیت و سخنان معظم‌له انتخاب گردیده، تقدیم خوانندگان عزیز می‌شود.

مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین آقای سیدهادی خسروشاهی(ره) در زمان ما یک چهره اثرگذار و دارای ویژگی‌های خاصی بود:

1. ایشان یک روحانی پرتلاش بود که عمر با برکت خود را عمدتاً به جهاد قلمی پرداخت و آثار ارزشمندی از خود به‌جای نهاد.

2. در نویسندگی و تصحیح کتب بزرگان، زحمات فراوان کشید و در احیای آثار علما بسیار پرتلاش بود که احیای آثار استاد بزرگوار ما مرحوم آیت‌الله علامه طباطبایی(ره) از نمونه کارهای آن‌مرحوم بود.

3. تألیف، تصحیح، حاشیه‌نگاری، ترجمه و بازنگری کتاب‌های بزرگان از جمله کارهای قلمی با ارزشی بود که ما از ایشان دیدیم وحقیقتاً بعضی از تألیفات ایشان بسیار قابل استفاده است.

4. ایشان تجربه‌ای ارزشمندی درمسائل بین‌المللی داشت و مسافرت‌هایی هم برای این موضوع انجام داد. شاید افراد زیادی در موضوع بین‌الملل کار کرده باشند و موفق هم بوده باشند؛ اما مرحوم خسروشاهی با سابقه حوزوی و همچنین مطالعات وسیعی که از حوادث انقلاب و جریانات مختلف دهه ٣٠ ، 4٠ و 5٠ داشت، جلوه دیگری در دیپلماسی از خود معرفی کرد؛ لذا ارتباطات بین‌المللی و ترویج فرهنگ اهل‌بیت(ع) عرصه دیگری از خدمات ارزشمند مرحوم آسیدهادی خسروشاهی به‌شمار می‌رفت.

5. در مجموع آن‌مرحوم یک روحانی صاحب قلم و مبلغ اثرگذار بین‌المللی بود که ما کسی را مثل ایشان با این ویژگی کمتر می‌شناسیم.

از خداوند متعال رحمت و مغفرت و حشر با محمد و آل محمد(ص)برای آن فقید سعید مسئلت می‌کنم.

به مطلب امتیاز دهید :
( 0. امتیاز از 0 )
تعداد نظرات : 0 نظر

ارسال نظر

Change the CAPTCHA code
قوانین ارسال نظر