( 4.3 امتیاز از 34 )

عضو مجلس خبرگان رهبری، گفت: امروز نظام اسلامی در تمام عرصه های تمدنی حرف برای گفتن و نظریه و نظام جایگزین داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله محسن اراکی، عضو شورای عالی حوزه های علمیه، شامگاه دوشنبه ۳۰ خرداد در آیین بزرگداشت مرحوم سیدهادی خسروشاهی و رونمایی از ویژه نامه «رفیق دیرین» که در سالن جلسات آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، در سخنانی اظهارکرد: آنچه امروز وظیفه همگان است، تبیین تمدن جایگزین و جزئیات تمدن نوین اسلامی برای جامعه جهانی است.

 

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، افزود: مهم است بدانیم که در عرصه اقتصاد چه برنامه ای در نظریه تمدن نوین اسلامی ارائه شده است و یا در بحث فرهنگی که سالهاست در این عرصه عقب نشینی شده، چه جزئیاتی ارائه شده است.

آیت الله اراکی تصریح کرد: آنچه مسلم است و تردیدی در آن نیست، هر جا که ورود نکرده ایم، دشمن نفوذ کرده است، در تفکر، اندیشه، رسانه، هنر، جامعه و اجتماع هر جا که عقب نشینی کرده و یا داشته های غنی خود را ارائه نکرده ایم، فضا را برای جولان دشمنان اسلام و نظام مهیا ساخته ایم و امروز لازم است که بر اساس جهاد تبیین نظریه تمدن نوین اسلامی را معرفی و برای همگان روشن سازیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شخصیت استاد سیدهادی خسروشاهی اشاره کرد و گفت: مرحوم آیت الله خسروشاهی یکی از عناصر اثرگذار در جهان اسلام و مسیحیت بود که با ارتباطات گسترده ای که داشت، نقش بسزایی در نزدیکی ادیان و مذاهب با اسلام و تشیع ایفا کرد.

آیت الله اراکی در ادامه به احیای آثار مرحوم خسروشاهی اشاره کرد و گفت:احیای آثار و تنظیم موضوعی دستاوردهای علمی ایشان بسیار حائز اهمیت است، لذا باید به گونه ای اقدام گردد که مورد استفاده اهل تحقیق قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: عرضه درست آثار یکی دیگر از اقدامات مهم است که باید عزیزان نسبت به آن اهتمام جدی داشته باشند، چرا که پیش از این آثار علما بعضا به بدترین شکل ممکن عرضه شده است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه، تصریح کرد: آسان سازی آثار از نکات مهم دیگر است که شاگردان ایشان باید نسبت به آن توجه داشته باشند که یک اثر علمی بر اساس تعداد نیازهای اهل تحقیق ارائه شده و نسبت به دستیابی موضوعات تسهیل گری صورت گرفته باشد.

 

به مطلب امتیاز دهید :
( 4.3 امتیاز از 34 )
تعداد نظرات : 0 نظر

ارسال نظر

Change the CAPTCHA code
قوانین ارسال نظر