Rated 5.00/5 based on 1 readers reviews
به مطلب امتیاز دهید :
( 0. امتیاز از 0 )

ناشر : کلبه شروق
نویسنده : سید هادی خسروشاهی
«اسلام‌هراسی» و یا به عبارت روشنتر «اسلام ستیزی» پدیده جدیدی در غرب مسیحی نیست... از زمان ظهور اسلام، به تعبیر قرآن مجید «احبار و رهبان» همواره در حال توطئه بر ضد اسلام و مسلمین بوده‌اند، که بعدها و از زمان‌های بسیار دور همچنان ادامه یافته و در...

فهرست مطالب

مقدمه

اسلام ‎ستیزی غرب:استشراق و مستشرقین 

سخنرانی در مجمع علمی  

تعریف استشراق  

مراحل استشراق 

سابقه و ریشه تاریخی   

دشمنی دستگاه پاپی با اسلام  

گفتگو با: تاریخ در آئینه پژوهش   

سابقه و ریشه تاریخی  

خصومت دستگاه مسیحیت با اسلام  

جنگ‌های صدر اسلاموجنگ‌های صلیبی‌ها 

تورات چه می‌گوید؟ 

عهد جدید چه می‌گوید؟ 

جهاد در اسلام  

جنگ‌های صدر اسلام  

سابقه اسلام‎ستیزی  

توطئه سیاسی مسیحیت! 

توطئه مذهبی ـ سیاسی مسیحیت افراطی

آیین شمشیر کدام است؟  

کینه‌ورزی 

کتاب مقدس چه می‌گوید؟  

جهاد در اسلام  

گواهی مسیحیان  

فهرست اعلام  

فهرست کتب   

فهرست اماکن  

 

مقدمه

مقدمه
اسلام‎ ستیزی توطئه کلیسا و غرب


«اسلام‌هراسی» و یا به عبارت روشنتر «اسلام‎ستیزی» پدیده جدیدی در غرب مسیحی نیست. از زمان ظهور اسلام، به تعبیر قرآن مجید «احبار و رهبان» همواره در حال توطئه بر ضد اسلام و مسلمین بوده‌اند، که بعدها و از زمان‌های بسیار دور همچنان ادامه یافته و در دوران جنگ‌های صلیبی و قتل‌عام مردم مسلمان به فتوای پاپ‌ها و مأموران کلیسا، به مرحله تکاملی! خود رسیده است.در عصر ما، علاوه بر اینکه جنگ‌های صلیبی نیابتی در اغلب کشورهای اسلامی ـ عربی ـ آفریقایی ادامه دارد و همه روزه هزاران مسلمان بی‌گناه توسط مزدوران عرب و غرب با سلاح‌های اهدایی امپریالیسم غرب و صهیونیسم بین‌الملل قتل‌عام می‌شوند، در این میان پدران روحانی و در رأس آنها عالیجناب پاپ به دعا و نیایش ـ فقط برای مسیحیان ـ و برکت‌بخشی و قدیس‌سازی! مشغولند و گویا از این فجایع ضد بشری هم‌کیشان خود، اصولاً آگاه نیستند.


اسلام‌هراسی کنونی در غرب، بر ضد هر کسی که «مسلمان» نامیده می‌شود و یا فقط «پوشش اسلامی» دارد، به طور گسترده‌ای ادامه داشته و در عمل تبدیل به اسلام‎ستیزی شده است... که جناب ژوزف راتزینگر یا پاپ بندیکت شانزدهم، پاپ سابق، با یک سخنرانی بر ضد پیامبر اکرم( در آلمان، به این دشمنی، جنبۀ رسمی و علنی داد و جورج بوش کوچک، رئیس جمهوری سابق آمریکا، همزمان و به صراحت از «جنگ مقدس» ـ‌‌ صلیبی ‌ـ سخن گفت و پس از این مقدمه‌چینی‌ها، توطئه تجاوز رسمی و علنی بر ضد کشورهای اسلامی آغاز گردید و صدها هزار نفر از مسلمانان در کشورهای: عراق، سوریه، افغانستان، یمن، لیبی، لبنان و. با هجوم وحشیانه جنایتکاران صلیبی عصر ما، قتل‌عام شدند که هنوز هم این جنایات به شکل روشن و آشکاری در این کشورها ادامه دارد. 
...این رساله کوچک، شامل چند بحث متفرقه است: متن یک سخنرانی، یک مصاحبه، یک مقاله و دو سه یادداشت در رابطه با این مسئله روز ـ اسلام‌هراسی ـ که با توجه به سنخیت مطالب، در ضمن این مجموعه به بازچاپ آنها اقدام می‌کنیم.
برای روشنتر شدن هدف ما از نشر این رساله، بی‌مناسبت نخواهد بود که مطالبی را از یک شخصیت غربی نقل کنیم که در مصاحبه با یک روزنامه معروف ایتالیایی مطرح ساخته، شاید درباریان واتیکان از آن مطالب آگاه شوند! و شاید هم عبرت! بگیرند، اما افسوس که روح انسانیت در کل غرب مرده است و روح قدسی عیسی مسیح در بین پدران روحانی، حاکم نیست و مسیحیت کلیسا هم معنویت خود را از دست داده است و این مطامع گونه‌گون اصحاب نزاع، ایجاب می‌کند که به طور ناجوانمردانه‌ای اسلام‌هراسی را به مرحله تکاملی آن: اسلام‎ستیزی! ارتقاء دهند. ولی علیرغم تلاش‌های آنها، همگان می‌بینیم که این بار پاسخ ملت‌های مسلمان مطابق خواست و میل امپریالیسم و کلیسا نیست.  
اجازه بدهید که خلاصه‌ای از مطالب روژه گارودی را در این رابطه نقل کنیم که ما را از توضیح بیشتر مستغنی می‌سازد. روژه گارودی، فیلسوف و شخصیت سیاسی معروف فرانسوی که نخست مارکسیستی برجسته‌ بود و بعد یک مسیحی به شمار رفت و با پاپ ژان پل دوم هم روابط دوستانه‌ای داشت، در مصاحبه با یک روزنامه ایتالیایی درباره بنیادگرایی و خشونت غربی و همگامی پاپ پیشین و واتیکان با آن، به نکاتی اشاره می‌کند که هدف مورد نظر ما را به خوبی روشن می‌سازد:
«...حملات نژادپرستانه، به ویژه علیه مسلمانان ادامه دارد. ما هنوز در عصر هجوم صلیبی‌ها هستیم. فرانسه را نگاه کنید.

امام جماعت مسجد بزرگ پاریس را، که یک انسان هوادار دیالوگ و یک اندیشمند اسلامی است و فرهنگ‌های دیگر را هم رد نمی‌کند، بازداشت کرده‌اند. خب این، خطر هجوم مردم شمال آفریقا بر ضد غرب را اعلام می‌کند. 


در مورد تهدید بنیادگرایی اسلامی، من اعتقاد دارم که بنیادگرایی واقعی از آنِ غرب است که درصدد تحمیل فرهنگ و حاکمیت خویش است و به همین دلیل، موجب واکنش مشابه در اسلام می‌گردد. اصولاً غرب در ذات خود، تمایل به قتل‌عام کردن مردم دارد. چه نمونه‌هایی را مثال بزنم؟ نابودی سرخ‌پوستان آمریکا؟ برده‌فروشی؟ فاجعه هیروشیما؟ و در آخر، حمله به عراق، با تبلیغات صندوق بین‌المللی پول و زیر پرچم آمریکا، آن هم برای سرکوب و قتل‌عام مردم... این خلاصه تمدن غرب است. آیا شما می‌دانید که 80% ثروت و سرمایه جهان توسط 20% جمعیت جهان کنترل و مصرف می‌شود؟ ده‌ها میلیون نفر در سال ـ از فقر و محرومیت ـ می‌میرند، و در واقع یعنی هر روز، یک واقعه هیروشیما!
در این میان پاپ هم ـ با فتاوی خود ـ  اتحادیه نژادپرست غرب را استحکام می‌بخشد. پاپ ژان پل دوم یک نمونه و مدل از بنیادگرایی کنونی است. به یاد بیاورید که وی، ژنرال پینوشه را «تبرک»! کرد و تنها کسی بود که دیکتاتوری نظامی ‌هائیتی را به رسمیت شناخت و همگام با «سیا»، الهیات رهایی‌بخش را تحریم و محکوم نمود. در مورد جلوگیری از ازدیاد نسل، بینش او نژادپرستانه است. او در تاریکی جمود سنتی فرو رفته است. واقعاً این یک رسوایی است که پاپ در قتل‌عام سارایوو شریک غرب باشد. آیا این پاپ نبود که برای به رسمیت شناختن کرواسی و اسلوونی، سر از پا نمی‌شناخت آن هم تنها به دلایل قومی ـ کاتولیکی؟! اینها نظیر فرانسه در رواندا و آمریکا در هائیتی عمل می‌‌کنند: اول آتش را روشن می‌کنند و سپس برای خاموش کردن آن، ادای مأموران آتش‌نشانی را در می‌آورند! کلیسای کاتولیک، به جای کمک به صلح جهانی، خود آتش‌بیار معرکه شده است. البته مشخصاً پاپ، جانشین سنت پیترو را می‌گویم!... و متأسفانه «خط ژان پل دوم» همچنان در دربار پیتر باقی خواهد ماند؛ زیرا که او اسقف‌ها و کاردینال‌ها را در کل جهان تغییر داده و همگی افراد جدید را از خط خود، انتخاب کرده است...»1


بدین ترتیب روژه گارودی، با صراحت خاص خود، چگونگی بنیادگرایی واقعی و اتحاد نامقدس و شوم نژادپرستانه غربی‌ها ـ کلیسا و امپریالیسم ـ را نشان داده و ماهیت تمدن! غرب را روشن می‌سازد: قتل‌عام توده‌ها، غارت ثروت ملت‌ها، تحمیل فرهنگ و سلطۀ سیاسی خود بر دیگران، دفاع از روش‌های ضدانسانی به خاطر انگیزه‌های نژادپرستانه قومی ـ مذهبی و در واقع «تهاجم تمام عیار» بر ضد مسلمانان در سراسر دنیا، حتی در مورد اقلیت‌های مسلمان در درون کشورهای به اصطلاح آزاد! و دموکراتیک غرب.


...و اکنون باید بدون پرده‌پوشی بپرسیم: موضع‌گیری واقعی پاپ قبلی ـ بندیکت ـ و پاپ فعلی ـ فرانسیس ـ و کل کلیسا و واتیکان در قبال این توطئه‌ها چیست؟ متأسفانه واتیکان در قبال اسلام‌هراسی و اتهامات بر ضد مسلمانان، نه تنها موضعی قاطع و رسمی نمی‌گیرد، بلکه خود، به نحوی پنهان یا آشکار، با همکاری امپریالیسم، آتش‌بیار معرکه است و آن وقت باید پرسید چگونه از گفتگوی بین ادیان و «حوار مسیحی ـ مسلمان» سخن می‌گوید؟ داوری را به عهده خوانندگان محترم می‌گذاریم.


قم ـ رمضان المبارک 1437 ـ خرداد 1395
سید هادی خسروشاهی

1. روزنامه معروف «کوریره دلاسرا» چاپ رم ـ ایتالیا، مورخ 21 سپتامبر 1994 میلادی، مصاحبه با روژه گارودی.

مشخصات کتاب

  • آیات شیطانی و اسلام ستیزی توطئه غرب
  • کلبه شروق
  • سید هادی خسروشاهی
  • فارسی
  • چاپ شده
  • 4000 4000
  • 5 ـ 61 ـ 7255 ـ 964 ـ 978
  • چاپ قم / نوبت اول
  • زمستان 1395
  • 1000